سلام. در این پست میخوام براتون راحت ترین روش های آپلود اطلاعات در سایت گیت هاب (بزرگترین سایت میزبانی پروژه های نرم افزاری) رو شرح بدم. برای این کار اولین کاری که باید انجام بدید اینه که وارد سایت گیت هاب از این لینک بشید و سپس به شکل زیر ثبت نام کنید:


پس از ثبت نام در سایت به شکل زیر با زدن دکمه Sign in در بالای صفحه نمایش وارد سایت میشید:


پس از ورود همانطور که در شکل نیز نمایش داده شده است میتوانید دکمه + را فشار داده و سپس دکمه New repository را فشار دهید:

 


در صفحه جدید ایجاد شده تنظیمات را دقیقا مانند شکل زیر انجام دهید. فراموش نکنید که به جای متن نوشته شده در بخش نام (Example(smalek.blog.ir)) و توضیحات پروژه (An example) متن دلخواه خود را بنویسید.


در نهایت با زدن دکمه سبز پایینی، به صفحه ای به شکل زیر وارد میشوید که برای آپلود فایل ها باید به شکل زیر روی دکمه upload files کلیک کنید:


در نهایت در پنجره باز شده به شکل زیر، با کلیک بر روی لینکی که با خط قرمز دورش خط کشی شده است، فایل های مورد نظر را انتخاب کنید. سپس با متون دلخواه دو جای خالی پایینی را پر کنید (به عنوان مثال در شکل زیر این دو جای خالی پر شده اند.). یادتان نرود که قبل از اتمام آپلود فایل ها دکمه سبز را نزنید. پس از اتمام آپلود فایل ها در نهایت دکمه سبز را بفشارید.


تبریک. تمام شد. حالا فایل های شما بر روی پروژه تان در وبسایت گیت هاب آپلود شده اند.


استفاده از نسخه ویندوز گیت هاب به زودی در این پست قرار خواهد گرفت.