برای نصب وردپرس بر روی لوکال هاست باید از نرم افزار Xampp استفاده نمایید. آخرین نسخه آن را می توانید از اینجا دانلود کنید.

بعد از نصب آن،با آغاز نمودن xampp تصویر زیر برایتان نمایان خواهد شد.همانند تصویر بالا با زدن دکمه start ای که در مقابل دو گزینه اول یعنی Apache و MySQL قرار دارد این دو شروع به کار خواهند کرد که یکی به شما امکان نوشتن برنامه با زبان برنامه نویسی php را می دهد و دیگری دیتابیس وبسایت شما خواهد بود.

حالا با نوشتن کلمه localhost در مرورگر شما به صفحه زیر وارد خواهید شد.برای اینکه وردپرس را بر روی لوکال هاست اجرا کنید به آدرس تصویر زیر بروید. حالا محتویات این پوشه صفحات موجود در لوکال هاست شماست. حالا می توانید با ایجاد پوشه ای مثلا با نام wordpress و کپی کردن محتویات وردپرس در آن که در تصویر زیر نیز نشان داده شده است و رفتن به آدرس localhost/wordpress در مرورگر شروع به نصب وردپرس نمایید.


 


یادتان نرود که هنگام نصب زمانی که از شما اطلاعات پایگاه داده خواسته شد به جای نام پایگاه داده کلمه mysql به جای نام کاربری کلمه root و با رمز عبور خالی و بدون دست زدن به بقیه گزینه ها به مرحله بعدی بروید.

امیدوارم موفق باشید. :)